3. 11. 1940

katastr

Pisárky

charakteristika

Brněnští atleti zakončili sezónu podzimním lesním během napříč pisáreckými lesy první listopadovou neděli. Start byl naplánován na 10.30 hodin na hřišti pořadatelského klubu SK Moravská Slavia, zde byl zároveň umístěn i cíl. Vypsáno bylo 5 kategorií:
Trať dlouhá 4000 m byla určena pro registrované vytrvalce i pro nováčky a dále pak pro brněnské boxery-amatéry. Na kratší trati (1800 m) se utkali dorostenci i dospělí sprinteři, vrhači a skokani. Obě trati byly však zkráceny na 3 km, resp. 1,7 km

účastníci

trať 4000 m:
- za SK Moravská Slavia: Bohumil Kosour, Antonín Vaněk, bratři Balvínové, Sychra, Hobst, Kolář, Elsner, Fousek, Kroupa a Pospíšil
- za SK Židenice: B. Zeman, bratři Hrdličkové, Slezáček, Vaněk, Štáfa, Liepold a Jozef Koscsak (Koščak)
- za Sokol Brno I.: Pátek, bratři Dostálové, Richter
- za DTJ Brno: Štylec, Stix, bratři Škaroupkové
- za Orel: Fiala, Šrámek

trať 1800 m:
- vytrvalci: Paráček, Vaníček, Baček, Heyduk, R. Plch, Klempa, Volejníček, Pozděra, Toušek a další
- dorostenci: Berka, Šmerda, Zoubek, Holub, Slouka, Slavík, Smutný, Hrdlička ml., a další

ze Zlína se očekával start Zelenky, Grünera a Zumra.
Oprava: Většina z uvedených však nestartovala (mj. Kosour, Vaněk, Balvín st. z MS, kromě B. Zemana všichni z SK Židenice ad. Naopak přijel Šalé ze Zlína. Celkem běželo 22 závodníků

poznámka

JEDNOTLIVÉ VÝSLEDKY:
vytrvalci:
1. Tomáš Šalé (9:58,3; Baťa Zlín), 2. B. Zeman (SK Židenice) 10:24,8, 3. Elsner (10:27,1; SK Moravská Slavia), 4. Sychra (SK Moravská Slavia) o prsa zpět, 5. Balvín ml. 10:37,4(SK Moravská Slavia),
6. Kolář 11:07 min. (SK Moravská Slavia), 7. Kroupa (SK Moravská Slavia)

nováčci:
1. Lauterbach 11:09 min.(SK Moravská Slavia), 2. Kalaš 12:37 min., 3. Smažík, 4. Dvořák (všichni SK MS)

rohovníci:
1. Vykydal 11:00 min.(Olympia Brno), 2. Putna (Žižka)

dorost (1700 m):
1. Berka 5:55 min.(SK Moravská Slavia), 2. Šmarda (SK Židenice), 3. Kellner (SK MS)