Encyklopedie dějin města Brna

17. 10. 1953 Motocyklové a automobilové závody na Slatinském okruhu - Encyklopedie dějin města Brna - Profil události

• charakteristika

Tyto závody se konaly na tzv. Slatinském trojúhelníku, jehož vrcholy tvořily: kaplička na Přemyslově náměstí - křižovatka na Líšeň a rozcestí u Nové čtvrti. Závod byl součástí mistrovství republiky a pořádal jej Městský výbor Svazarmu v Brně spolu se Základní organizací Svazarmu n.p. Slatina Brno. Závody byly náhradou za závody na bývalém Masarykově okruhu, kde v té době probíhaly úpravy trati a výstavba nových boxů pro závodní stroje.

PROGRAM:
    sobota 17. října
    povinný trénink (10.30–14.00 hodin)

neděle 18. října
    hlavní závody (10.00–17.00 hodin) v pěti kategoriích (motocykly jely ve třídách do 150 ccm, 250 ccm, 350 ccm a 500 ccm; automobily do 750 ccm).

Prostor startu a cíle byl na Přemyslově náměstí, depo závodních strojů bylo na hřišti u školy.
    Trať vedla z Přemyslova náměstí zprava kolem kapličky a pak ulicemi Matlochovou, Krejčího a Bedřichovickou nahoru na líšeňskou křižovatku. Odtud dolů k Nové čtvrti a na rozcestí ostrou vracečkou do Tilhonovy ulice a zpět na náměstí. Trať měřila 3300 metrů s výškovým rozdílem 35 m.