Encyklopedie dějin města Brna

22. 6. 1947 13. ročník závodu v běhu a chůzi Tišnov–Brno - Encyklopedie dějin města Brna - Profil události

13. ročník závodu v běhu a chůzi Tišnov–Brno

• 22. 6. 1947

• ulice

náměstí Rudé armády
    (dnes Moravské náměstí), cíl závodu

• charakteristika

Sraz účastníků závodu byl na Kiosku (část Moravského náměstí) před redakcí Činu, odkud se všichni přemístili autem do Tišnova, kde byl závod v 8.30 hodin odstartován.
    Pořadatelem závodu byl Vysokoškolský sport Brno. Trať měřila 25 km a cíl byl umístěn na náměstí Rudé armády v parku hrdinů. Nachystáno bylo údajně na 44 cen. Kdo dorazil do cíle, obdržel pamětní tišnovskou medaili a diplom.
    V rámci závodu se konal i závod žen na 5 km, který byl odstartován v 11. hodin na konečné stanici tramvaje v Řečkovicích. Kdo zvládl trať do 45 minut obdržel diplom „Pochodu míru“ a tento výsledek se započítával i do výsledku „Pochodu míru“. kromě toho prvních pět závodnic obdrželo mimořádné ceny (dort, kolekce Thymolinových přípravků atd.).

VÝSLEDKY:
    - kategorie mladších (pod 36 let):
    1) Snažil (DTJ Brno I, 2:21.47 hod.)
    2) Vlček (Moravská Slavia)
    3) Vašulín (Sokol Husovice)

- kategorie starších (nad 36 let):
    1) Kudela (Moravská Slavia, 2:50.13 hod.)
    2) Josef Růžička (Moravská Slavia, 2:52.13 hod.)

• zajímavosti

Průběh závodu měl být filmován a o celém závodě měl být také vydán obrazový almanach.