Štýřice

místo

od stadionu na Vojtově ulici po cyklostezce podél břehu Svratky

charakteristika

Jubilejní ročník tradičního závodu v silničním běhu na 25 km uspořádal opět AC Moravská Slavia, který převzal pořadatelství po Sokolu Žabovřesky už v roce 2006. Trať vedla ze stadionu na Vojtově ulici převážně po cyklostezce podél řeky Svratky.

Závod skončil velkým úspěchem domácích závodníků, kteří obsadili prvních pět míst, také v kategorii žen zvítězila domácí atletka.

Ženy:
1. Magda Janková MS 1:45:20 (i vítězka nad 35 let, celkově na 10. místě!)
2. Eliška Vlachová Hutová 1:46:11 (celkově 14. místo)
3. Radka Privarová (Čadca, SR) 1:48:24 (2. místo v kategorii nad 35 let, celkově 15. místo)
Vítězkou kategorie nad 45 let se stala mnohonásobná vítězka B-25 Ivana Martincová MS 1:53:54.

účastníci

Startovalo celkem 75 běžců, nedokončil jeden. Rekordní v půlstoleté historii závodu byla účast 17 žen. Většinu startujících tvořili běžci z Brna, nechyběli však ani atleti a atletky ze Slovenska (Bratislava, Čadca)

zajímavosti

Největší událostí závodu, který se běžel jako memoriál Františka Bartáka (zakladatele a dlouholetého ředitele B-25) byl start a výkon Karla Fuksy (71 let), který absolvoval všech 50 ročníků)! Tentokrát doběhl na 71. místě v čase 2:58:12.

události

11. 9. 2011
44. ročník závodu Brněnská pětadvacítka. Memoriál Jiřího Neřimy. 12. 9. 2010
43. ročník Brněnské pětadvacítky. Memoriál Jiřího Neřimy. 13. 9. 2009
42. ročník Brněnské pětadvacítky. Memoriál Jiřího Neřimy. 16. 9. 2007
40. ročník silničního běžeckého závodu Brněnská 25 17. 9. 2006
39. ročník závodu v silničním běhu na 25 km „Brněnská pětadvacítka“. Memoriál Jiřího Neřimy pro muže do 49 let.