mistrovství ČSR v přespolním běhu v Brně

ulice

místo

hřiště SK Židenice

charakteristika

Start a cíl mistrovského přespolního běhu byl na hřišti SK Židenice na Rybníčku, trať - cca 7,5 km vedla kolem železniční trati Brno – Tišnov k údolí u sv. Antoníčka a nahoru za Černá Pole.
Běželo se za silného deště na těžké blátivé trati, mistrem se stal Koscsak (SK Židenice) časem 33:29,6 min., když jednoho z favoritů Huška z Prahy porazil až ve finiši na hřišti.
Mistrem v družstvech se po 5 letech stal opět SK Židenice.

VÝSLEDKY:
1. Koscsak (SK Židenice) 33:29,6
2. Hušek (Sokol Smíchov) 33:34,3
3. Hošek (SK Kladno) 33:35,1
4. Slezáček (SK Židenice) 35:11,4
6. Liepold (SK Židenice), 10. Vaněk (VSB), 11–14. místo další běžci VSB - dokončilo všech 14 startujících.

Družstva:
1. místo SK Židenice 11 b. (1., 4., 6.), 2. místo VSB 33 b. (10., 11., 12.).

účastníci

Kromě dvou předních vytrvalců z Čech Huška a Hoška (mistr středočeského okrsku) většinou jen brněnští běžci.
Po dvou letech startu za SK Slavia Praha se do Brna opět vrátil mnohonásobný mistr ČSR a rekordman Jozef Koscsak, avšak nikoliv do Moravské Slavie, ale do SK Židenice, kterému spolu s veteránem Janem Slezáčkem (35 let) pomohl k 6. mistrovskému titulu v přespolním běhu družstev a sám získal už sedmý v jednotlivcích.

zajímavosti

Telefonické spojení na trati s hřištěm zajišťovali vojáci z telegrafního praporu č. 2 z Brna.