Internetová encyklopedie dějin Brna

Vojtěch Antonín Jeniš

    P. Vojtěch Antonín Jeniš, CFSsS


    • * 27.9.1946 Újezd u Brna – † 25.6.2008 Brno


    • římskokatolický kněz, generální představený Kongregace bratří Nejsvětější svátosti (CFSsS)


    • vzdělání

      slavné řeholní sliby složil 6. června 1972 v Olomouci, kde byl také 1. července 1972 vysvěcen na kněze


    • zaměstnání

      od roku 1972 postupně působil ve Žďáře nad Sázavou I, v Jihlavě u Matky Boží a v Kloboukách u Brna,
      v roce 1976 se stal farářem ve Vlasaticích, Branišovicích a v Troskotovicích,
      roku 1990 ustanoven rektorem kostela sv. Maří Magdaleny v Brně a farářem v Modřicích a Moravanech,
      v roce 1996 zvolen generálním představeným Kongregace bratří Nejsvětější svátosti,
      na podzim 2007 odešel do Českých Budějovic, kde byl až do své smrti rektorem kostela Panny Marie Růžencové


    • hrob

      hřbitov v Českých Budějovicích-Mladém


    • poznámky

      Poslední rozloučení s P. Jenišem se konalo 30. června 2008 v 16.00 hodin v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně a 1. července 2008 ve 14.00 hodin v kostele Panny Marie Růžencové v Českých Budějovicích.
      Po zádušní mši svaté byl uložen mezi své spolubratry na hřbitově v Českých Budějovicích-Mladém.


    • obrazy

      img14429.jpg img14430.jpg img14431.jpg img14432.jpg img14433.jpg img14434.jpg img14435.jpg img14436.jpg img14437.jpg


    • prameny, literatura


    • stavby

      Kostel sv. Maří Magdaleny
      Františkánská
      od roku 1990 rektor tohoto kostela


    • autor

      Ma


Aktualizováno: 04. 09. 2014

Vojtěch Antonín Jeniš na fotografii z roku 2007. Fotografii poskytl pan Jiří Jeniš, děkujeme.