Silniční závody v běhu, chůzi a cyklistice

24. 6. 1906

místo

silnice Královo Pole–Cinsendorf (Česká)

charakteristika

"Velké mezinárodní" závody pořádal Klub cyklistů Královo Pole na silnici do České. Soutěžilo se v běhu juniorů na 3 km a seniorů na 5 km, v chůzi na 3 km, nechyběl ani běh na 100 yardů (91 m).
Cyklisté junioři závodili na 3 km, "hosté" na 6 km, mistrovství klubu na 10 km. Stejnou trať měly i "motorové dvoukolky" - motocykly, kde jasné vítězství zaznamenala česká značka Laurin a Klement.

účastníci

Většinou čeští a němečtí závodníci z Brna a okolí, v obou cyklistických závodech zvítězili jezdci z Prostějova.

zajímavosti

Nejlepší v obou běžeckých vytrvaleckých závodech byli němečtí běžci z Brünner Sportvereinigung, naopak v běhu na 100 yardů zvítězil J. Vychodil (F.K. Brno) před Vénou z S.K. Moravská Slavia a v chůzi Přikryl (FK Brno) před Pokorou.
Mistrem pořádajícího klubu na 10 km se stal Nováček před Hochmanem.