Doplnění hlavního oltáře v katedrále sv. Petra a Pavla

30. 12. 2004


ulice

Petrov



charakteristika

Po 12 letech opět zdobí hlavní oltář v katedrále na Petrově socha sv. Pavla, autorem sochy je řezbář Jindřich Jurča z Muzea města Brna.


zajímavosti

Socha sv. Pavla byla vytvořena podle detailu z celkové fotografie hlavního oltáře.


poznámka

Původní hlavní oltář dostal konečnou podobu od vídeňského řezbáře Josefa Leimera v roce 1891 (v rámci restaurace presbytáře a regotizace uvnitř chrámu).
Oltář kromě jiného zdobí sochy 12 apoštolů, z nichž krajní vlevo je socha patrona sv. Petra a krajní vpravo socha patrona sv. Pavla (socha sv. Pavla byla před 12 lety ukradena).



události

21. 5. 1891
Posvěcení nového oltáře katedrály sv. Petra a Pavla



městská část

Brno-střed


autor

Do

img2204.jpg

Nová socha sv. Pavla (vpravo), která byla doplněna dne 30. 12. 2004 do hlavního oltáře v katedrále sv. Petra a Pavla.
Foto archiv autora.

Nová socha sv. Pavla (vpravo), která...

img2205.jpg

Nová socha sv. Pavla před dokončením (doplněna byla dne 30. 12. 2004 do hlavního oltáře v katedrále sv. Petra a Pavla).
Foto archiv autora.

Nová socha sv. Pavla před...