Antonín Kopeček

* 25.5.1895 Vedrovice, okr. Moravský Krumlov


válka a odboj 1914–1919; legionář ruský


národnost

česká


státní příslušnost

Rakousko-Uhersko, ČSR


bydliště

Vedrovice, okr. Moravský Krumlov,
Brno-Jundrov, Poděbradova 21


zaměstnání

obvodní inspektor stráže bezpečnosti (v roce 1938)


poznámky

Domovská obec: Vedrovice, okr. Moravský Krumlov.
V rakousko-uherské armádě vojín 99. pěšího pluku. Zajat: 22. 7. 1915, Lublin. Přihlášení do legií: 10. 5. 1917, Krivoj Rog. Do čs. legie v Rusku zařazen 27. 6. 1917, 6. střelecký pluk (4. rota), vojín. Konec v legiích 5. 11. 1920, poslední útvar: 6. střelecký pluk, poslední hodnost: vojín. Demobilizován.



ulice

Poděbradgasse - Poděbradova
bydliště v roce 1938 (dnes Gellnerova)


Menš


Aktualizováno: 22. 05. 2016