Ing. Josef Řezáč

* 6.6.1881 Heřmanov (okres Žďár nad Sázavou) – † 1929


válka a odboj 1914–1919; legionář ruský


bydliště

Heřmanov čp. 18 (rodný dům),
Brno


vzdělání

reálka v Telči,
ČVŠT v Brně - odbor inženýrského stavitelství (2. státní zkouška složena v roce 1907)


poznámky

V rakousko-uherské armádě poručík ženijního štábu. Zajat: 22. 3. 1915, Přemyšl. Přihlášení do legií: 1. 1. 1918, Orenburg. Do čs. legie v Rusku zařazen 15. 6. 1918, týl. int., vojín. Konec v legiích 14. 8. 1920, poslední útvar: „centrokomise“, poslední hodnost: svobodník. Demobilizován.






Menš, blat


Aktualizováno: 08. 07. 2021