Vincenc Kummer

* 10.7.1941 Brno


kontrabasista, aranžér a skladatel


rodné jméno

Čeněk Kummer


národnost

česká


státní příslušnost

ČSR, ČSSR. ČR


zajímavé okolnosti

Deset let působil v Orchestru Ladislava Štaidla, se kterým doprovázel Karla Gotta a s Velkým orchestrem Pragokoncertu pod vedením Milivoje Uzelace další tehdejší hvězdy české popmusic. Ve spolupráci s těmito orchestry natočil nespočetnou řadu televizních programů, LP a CD.


vzdělání

konzervatoř v Brně - obor hra na kontrabas (1965 absolvent)


zaměstnání

AUS Víta Nejedlého v Praze,
po odchodu z vojenské služby už v Praze zůstal a navázal zde hudební spolupráci s pestrou paletou umělců jazzového žánru a populární hudby,
1981 odešel s celou rodinou do exilu do Švýcarska, v Curychu poté žil pětadvacet let (interpretoval nejprve vážnou a poté jazzovou hudbu),
1996 se vrátil do Brna


poznámky

Jednou z jeho prvních formací bylo Jazzové trio Leona Slezáka, kde hrál ještě s Antonínem Julinou.
Výrazněji na sebe upozornil coby člen vítězné kapely na soutěžním festivalu v Krajském domě pionýrů a mládeže v Brně, v jehož prostorách sídlil jazzový klub Ornis. V kapele s ním byli kromě Luďka Švábenského i Mojmír Bártek, Zdeněk Bílý, Jan Ingerle, Radek Tauber a Ota Malý. Po brněnském úspěchu kapela vyhrála další soutěž mladých talentů v Praze. Dále hrál jako basista v Jazz Combu orchestru Gustava Broma, v Tanečním orchestru Mirko Foreta, dále v orchestrech Jiřího Daneše, Jožky Karena, Erika Knirsche; začal také spolupracovat s rozhlasem coby člen Brněnského estrádního rozhlasového orchestru pod vedením Miloslava (Miloše) Machka a Jiřího Hudce. Ještě za studií obstál v konkursu do Brněnské Filharmonie, kde se věnoval celý další rok interpretaci artificiální hudby.
Po návratu ze Švýcarska začal v Brně spolupracovat s novou jazzovou generací muzikantů, jako je například Vilém Spílka, Radek Zapadlo, Radim Hanousek, Kamil Slezák, Lazaro Cruz, Vlastimil Šmída, Tomáš Veselý, Josef Bagár a Monika Bagárová. Potkával se i s mnoha starými přáteli z hudební branže jako Jan Beránek, Milan Kašuba, Miroslav Hanák, Günter Kočí, Gábinka Kočí, Jirka Suchý, Ladislav Káňa, Jarda Zvoník, Víťa Vavrda a jiní.
osoby

Mojmír Bártek
spolupráce Gustav Brom
spolupráce Jiří Daneš
spolupráce Mirko Foret
spolupráce Jiří Hudec
spolupráce
další osoby (6)...


děti

související odkazy

hub


Aktualizováno: 24. 05. 2024