Koncert britské skupiny Rolling Stones

22. 7. 2007katastr

Pisárky


místo

nej...

Jihomoravský kraj
největší hudební událost roku 2007


charakteristika

V rámci turné The Bigger Bang Tour britští Rolling Stones připravili pro publikum velkolepou oslavu rokenrolu s názvem A Bigger Bang (Větší třesk). Program zahájila již v 19.00 hodin britská předkapela The Charlatans. Koncert rockové legendy Rolling Stones začal ve 21.00 hodin.
Areál pořadatelé otevřeli již v šestnáct hodin, pro fanoušky sestavili i seznam věcí, které s sebou na koncert nesmějí brát.


účastníci

Asi 25 000 fanoušků (kapacita byla 30 000 diváků).


zajímavosti

Téměř týden si vyžádala stavba obřího pódia, které kvůli nerovnostem plochy u pavilonu "Z" podepíralo na tři stovky železničních pražců. Jen na stavbu pódia si zahraniční organizátoři objednali několik velkých jeřábů a množství vysokozdvižných vozíků.
K dispozici musela být také cisterna s deseti tisíci litry nafty na pohon agregátů. Náklad z osmdesáti kamionů techniky postupně vyložila a dohromady poskládala posádka z třinácti autobusů.

Většina požadavků, které pořadatel obdržel dvanáct dnů předem, se týkala občerstvení, pro nějž si management kapely vyhradil celý pavilon G - v něm vyrostla dočasná kuchyně s jídelnou pro dvě stě lidí, do kuchyně bylo nutné sehnat třicet lednic, dále mrazáky a tisíc kilo ledu.

Každý ze členů kapely dostal vlastní hůl, jejíž rukojeť ve tvaru ženského těla doplňuje znak města na náprsence postavy, a také darovací certifikát (každá hůl váží přes kilo, postava dívky je zhotovena z tepané mosazi, korzet má podobu brněnského erbu). Dary byly ukryty v pouzdrech vyložených červeným sametem, hole byly opatřeny čísly (jedničku dostal zpěvák Mick Jagger, dvojku kytarista Keith Richards).
Špacírky navrhl a vyrobil umělecký kovář Pavel Tasovský spolu se svými kolegy. Přestože cena holí dosáhla částky 80 000,- Kč, od autorů město Brno tyto hole obdrželo na základě darovacího certifikátu, tedy zdarma (respektive za čtyři vstupenky na koncert). Z městského rozpočtu byla hrazena jen pouzdra, v nichž byly špacírky předány hudebníkům.


poznámka

Koncert se měl uskutečnit již o rok dříve, ale z důvodu úrazu jednoho z členů kapely (kytarista Keith Richards spadl během dovolené na ostrově Fidži z palmy a přivodil si těžký úraz hlavy) bylo turné zrušeno. Legendární čtveřice Mick Jagger, Keith Richards, Ron Wood a Charlie Watts koncertovala v Česku čtyřikrát (brněnský koncert je jediným mimopražským). Město Brno si vybrali pro své jubilejní páté vystoupení v roce, kdy slaví 45 let v hudebním showbyznysu.

TECHNICKÉ ÚDAJE:
- velké pódium: délka 62 m, hloubka 30 m, výška 28 m
- předsazené pódium: šířka 10 m, délka 9 m
- váha konstrukce: 300 tun
- světla: 433 reflektorů
- pyrotechnika: 470 kusů na celou show
- nafukovací jazyk: výška 9 m, šířka 11 m.

VSTUPENKY - PŘEDPRODEJ:
- sezení Platinum: tribuny A, B, G, H 4 (4 615,-)
- sezení Gold: tribuny C, D, I (3 615,-)
- sezení Silver: tribuny E, F (2 115,-)
- stání u pódia: vlevo, vpravo (1 415,-)
- stání u předního mola: bez označení (995,-).

O této významné kulturní události bohatě informovala všechna média (odtud byly čerpány i výše uvedené informace).osoby

Pavel Tasovský
autor návrhu špacírek, které byly jedním z darů pro členy skupiny Rolling Stones


stavby

Brněnské výstaviště
Výstaviště 1/405


městská část

související odkazy

Jis


Aktualizováno: 17. 07. 2019