Evropský pohár klubových mistrů juniorů a juniorek

15. 9. 2007


místo

stadion VUT pod Palackého vrchem


charakteristika

Pořadatelem této významné mezinárodní atletické akce byl klub ACP Olymp Brno a šampionát se uskutečnil za finanční podpory města Brna, Jihomoravského kraje a Vysokého učení technického. Zahájili jej brněnský primátor Roman Onderka, jihomoravský hejtman Stanislav Juránek a zástupci českého a evropského atletického svazu, medaile předávaly legenda světového sprintu Merlene Ottey a mistryně světa v trojskoku Šárka Kašpárková.
V roce 15. výročí založení klubu ACP Olymp Brno se brněnské juniorky pokoušely po pěti druhých místech v minulých ročnících porazit favorizovaný celek Ruska. Ani šestý pokus nebyl úspěšný - těsný bodový rozdíl rozhodl ve prospěch juniorek ze Sport Clubu Moscow. Družstvo juniorů z Moskvy obsadilo i druhé místo za AC Crvena Zvezda Beograd. Za nejlepší výkony a zároveň rekordy šampionátu byli oceněni Kateřina Čechová (100 a 200 m) a Angličan Luke Fagan (200 m).


účastníci

týmy juniorů a juniorek z Česka, Turecka, Itálie, Velké Británie, Španělska, Slovinska, Srbska, Ruska, Estonska a dalších zemí


prameny, literatura

osoby

Roman Onderka
primátor města Brna


městská část

MJ


Aktualizováno: 26. 06. 2018