Do provozu uvedena lávka spojující IBC s centrem města

9. 4. 1998charakteristika

Lávka pro pěší spojující palác IBC s centrem města je na obou koncích uzpůsobena i pro vozíčkáře a dětské kočárky. U rampy ve směru k Janáčkovu divadlu vybudovala stavební společnost Unistav i novou příčnou cestu parkem na Kolišti.


zajímavosti

Spojovací lávka pro pěší, která včetně nástupnických ramp měří 250 metrů, je vytvořena z ocelové konstrukce o váze 80 tun. Architektonické řešení pochází z ateliéru architektky Evy Jiřičné. Vlastní projekt je dílem brněnských architektů Jindřicha Škrabala a Ludvíka Gryma a Ing. Antonína Pechala.
Mostovku lávky tvoří sklobetonové panely, ty jsou v zimě kvůli zamezení námrazy a odstraňování sněhu vyhřívány soustavou izolovaných odporových vodičů napojených na automatický regulátor, který monitoruje teplotu okolí, teplotu a vlhkost povrchu mostovky. Lávka má zabudována halogenová svítidla s modrým filtrem pod mostovkou a další svítidla jsou umístěna v jejím zábradlí.


poznámka

Lávku stejně jako osmipodlažní palác IBC (International Bussiness Center) na ulici Příkop postavila - Společnost Unistav.
(Z článku Dobromila Dvořáka, Rovnost 10.4.1998, příloha s. 3.)osoby

Eva Jiřičná
autorka projektu


stavby

Koliště - lávka pro pěší
Koliště, Příkop ČSOB pojišťovna
Koliště 27/852
lávka spojuje budovu s přilehlým parkem Koliště


městská část

Do


Aktualizováno: 27. 06. 2018