Dětský pěvecký sbor Kantiléna přivezl dvě zlaté medaile ze Světových olympijských sborových her

14. 7. 2008


charakteristika

Olympiády se zúčastnilo na 20 000 zpěváků ze 441 sborů a byly zastoupeny všechny kontinenty. Dominovala mezi nimi tělesa z asijských a afrických zemí, která se stala šampiony v několika kategoriích.
Za brněnskou Kantilénu zpívalo 33 dívek ve věku jedenáct až devatenáct let. Dětský pěvecký sbor Kantiléna při Filharmonii Brno soutěžil v kategorii č. 2 - Mládežnické sbory s rovnými hlasy a v kategorii č. 16 - Duchovní hudba. V obou se Kantiléna stala nejlépe ohodnoceným evropským sborem těchto her.
Tento skvělý výsledek, kterého zpěváci dosáhli pod vedením sbormistra MgA. Jakuba Kleckera, navazuje na neméně důležité vynikající umístění z belgického Neerpeltu v roce 2006, kde se Kantiléna stala absolutním vítězem soutěže s cenou Summa cum laude.


zajímavosti

Světové olympijské sborové hry se konají jednou za dva roky. Tentokráte se uskutečnily v rakouském Štýrském Hradci.


poznámka

Na soutěž se sbor připravoval necelé dva měsíce, v jejich průběhu ale jezdil i po jiných akcích. Jednu ze skladeb zpěváci nacvičili za pouhé dva týdny. Malí zpěváci vypomáhají také v dětských rolích brněnské opeře.
(Za doplnění informací a zejména obrazové dokumentace děkujeme paní Lence Zlámalové. Více informací uvedeno na www.kantilena.cz.)


obrazy

prameny, literatura

Jis


Aktualizováno: 09. 07. 2019