V brněnské ZOO otevřen pavilon Tropické království

1998
charakteristika

První pavilon v novém duchu vznikl na jižním vrcholu Mniší hory přestavbou budovy vivárií na Tropické království. Jeho perfektně vybavené expozice s tropickými plazy, jako jsou krokodýli nilští, chameleoni Jacksonovi, agamy vodní, leguáni kubánští a zelení či krajty královské, slouží za vzor i zahraničním ZOO.
Pavilon Tropické království svým pojetím vyhovuje i nové expoziční koncepci brněnské zoologické zahrady. V budoucnu se proto zahrne do plánovaného souboru expozic Karibik a doplněn bude o dvě expoziční části využívající především stávajících prostor vysoké haly se sedlovou střechou. V obou nových oddílech se objeví i kapustňáci, krokodýli a fauna moří, například žraloci a korálové ryby.


poznámka

V jedné nádrži se prohánějí piraně a vivária doplňují drobní savci: cibetkovité šelmičky surikaty, které mohou přebíhat do venkovního výběhu s umělým termitištěm, drápkaté opičky tamaríni žlutorucí a kosmani zakrslí i skupina drobných australských vačnatců vakoplšíků zakrslých.
Největšími chovatelskými úspěchy v Tropickém království jsou odchovy leguánů kubánských, nosorohých a madagaskarských a chameleonů Jacksonových, u nichž byl dokonce v prosinci 2002 zaznamenán rekordní porod 39 mláďat.
(Podklady pro tento záznam připravili pracovníci ZOO Brno, děkujeme.)prameny, literatura

Www stránky

"ZOO Brno"


události

23. 11. 2007
Narození a následný úspěšný odchov ledních medvíďat v brněnské ZOO 2001
Otevření Dětské ZOO 2000
V brněnské ZOO otevřena expozice Tygří skály 1987
V brněnské ZOO otevřen pavilon exotických ptáků 1980
V brněnské ZOO otevřeno "Safari"
další události (5)...


stavby

Zoologická zahrada města Brna
U Zoologické zahrady 46/147


městská část

související odkazy

Jis


Aktualizováno: 05. 01. 2019