Otevření Dětské ZOO

2001
charakteristika

I Dětská ZOO se dočkala své realizace.
Po rekonstrukci v roce 2006 nabízí množství kontaktních zvířat: na selském dvorku si děti mohou pohladit ovce, kozy a lamy, na louce plné prolézaček, skluzavek a skákadel najdou i výběhy králíků a morčat, kam je dovoleno vstupovat. Atmosféru dětského ráje dotvářejí dřevěné plastiky pohádkových postav.


poznámka

Do nově upraveného a mnohem většího prostoru se v roce 2006 dostaly dželady, doposud ubytované v pavilonu opic. Nyní sdílejí společný výběh s paovcemi.
Otevřen byl i rozšířený a nově upravený výběh bizonů. Kovové zábradlí kolem něj je nahrazeno stylovou dřevěnou ohradou a podél návštěvní trasy je nyní jen příkop, takže pohledu na zvířata nic nestojí v cestě.
Novou podobu dostal i seník a za ním vyrostla malá indiánská vesnice, složená z pěti tee-pee uspořádaných do kruhu. Vesnice slouží pro dětské soutěže, výukové programy apod.
Na počátku roku 2007 byl uveden do pravidelného provozu vláček, který návštěvníky vozí od restaurace U Tygra k pavilonu exotických ptáků.
Druhá etapa rekonstrukce Dětské ZOO byla úspěšně dokončena v závěru téhož roku. Přestavba stájí v dětském areálu přinesla lepší podmínky pro zvířata a vyšší komfort pro chovatele, nový stylový objekt navíc obsahuje i výukovou místnost, kde budou probíhat osvětové akce určené veřejnosti.
(Podklady pro tento záznam připravili pracovníci ZOO Brno, děkujeme.)


obrazy

prameny, literatura

Www stránky

"ZOO Brno"


události

23. 11. 2007
Narození a následný úspěšný odchov ledních medvíďat v brněnské ZOO 2000
V brněnské ZOO otevřena expozice Tygří skály 1998
V brněnské ZOO otevřen pavilon Tropické království 1987
V brněnské ZOO otevřen pavilon exotických ptáků 1980
V brněnské ZOO otevřeno "Safari"
další události (5)...


stavby

Zoologická zahrada města Brna
U Zoologické zahrady 46/147


městská část

související odkazy

Jis


Aktualizováno: 05. 01. 2019