Slavnostní poklep základního kamene Mezinárodního centra klinického výzkumu (ICRC)

7. 10. 2008


ulice

číslo orientační

53


charakteristika

Slavnostní poklep základního kamene Mezinárodního centra klinického výzkumu (ICRC) se uskutečnil v prostorách Fakultní nemocnice u sv. Anny.


účastníci

Mirek Topolánek, premiér České republiky,
Richard Graber, americký velvyslanec,
Tomáš Julínek, ministr zdravotnictví České republiky


poznámka

Mezinárodní centrum klinického výzkumu Brno (International Clinical Research Center Brno) bude v sobě spojovat v oblasti kardiovaskulárních a neurovědních programů funkci špičkového zdravotnického zařízení poskytujícího klinickou a léčebně-preventivní péči, mezinárodního centra v oblasti lékařského výzkumu, mezinárodního vzdělávacího střediska a technologického parku.
Koncepce celého projektu byla primárně vyvíjena ve spolupráci odborníků z Fakultní nemocnice U svaté Anny v Brně s jejich americkými kolegy z Mayo Clinic po dobu více než čtyř let.
Komplex tří budov projektu ICRC Brno – Nová svatá Anna vyroste do roku 2012 v areálu Fakultní nemocnice U svaté Anny, v samém centru Brna. Architektonické řešení se plně přizpůsobilo specifickým požadavkům areálu nemocnice i historické středové části města Brna. Každá z budov má šest nadzemních a dvě podzemní podlaží, kde se nacházejí i speciálně stíněné laboratoře ultrapřesných měření. Předpokládané náklady na stavbu a technologické vybavení nového komplexu činí dvě a půl miliardy korun.
(Údaje čerpány z tiskové zprávy Fakultní nemocnice u sv. Anny.)události

12. 10. 2012
Otevření Mezinárodního centra klinického výzkumu (ICRC) v Brně


objekty

základní kámen stavby
základní kámen: Pekařská 53/19


městská část

související odkazy

Jis


Aktualizováno: 02. 10. 2019