Slavnostní otevření jednotky intenzivní péče pro alogenní transplantace kostní dřeně

22. 5. 2006


ulice

číslo orientační

9


katastr

Černá Pole


místo

Dětská nemocnice


charakteristika

Dne 22. května 2006 byla na Klinice dětské onkologie, Pracoviště dětské medicíny Fakultní nemocnice Brno otevřena nová moderní jednotka intenzivní péče - transplantační jednotka.
Nové pracoviště je vybaveno nejmodernějšími technologiemi, které zajistí komfort a bezpečí dětských pacientů s poruchou imunitního systému po náročné onkologické a hematologické léčbě, včetně transplantace krvetvorby od dárců.


poznámka

Náklady na stavbu transplantační jednotky jsou hrazeny z vlastních prostředků FN Brno. Součástí stavby byly pracovní linky s dřezy v hodnotě 308 501,55 Kč a pult pracoviště sester za 261 294,25 Kč. Ostatní vnitřní nábytkové vybavení a zdravotnická technika (infuzní pumpy, infuzní dávkovače, defibrilátor, nebulizátory, pulzní oxymetry) přesahující dva miliony korun hradí Klinika dětské onkologie za pomoci Nadačního fondu dětské onkologie Krtek, sponzorů a také holandské vlády a její ambasády v ČR.
Transplantační jednotku za bohaté účasti představitelů veřejného života slavnostně otevřel ministr financí Mgr. Bohuslav Sobotka.
(Informace čerpány z tiskové zprávy ze dne 22. 5. 2006 Fakultní nemocnice Brno.)


události

3. 5. 1953
Slavnostní otevření novostavby dětské nemocnice v Černých Polích 30. 11. 1898
Slavnostní otevření dětské nemocnice v Černých Polích


městská část

související odkazy

Jis


Aktualizováno: 05. 01. 2020