První česká oficiální svatba pod vodou

6. 9. 2008


ulice

číslo orientační

29


katastr

Královo Polenej...

Česká republika
první oficiální svatba pod vodou


charakteristika

Obřad proběhl v bazénu na koupališti Dobrák ve čtyřmetrové hloubce. Oba novomanželé byli v běžném svatebním oblečení, ale s potápěčskými bombami na zádech.
Oba snoubenci si z velkých cedulí četli věty, které běžně oddávající vyslovuje a poté na terčících ukázali slůvko "ano" (terčíky měly z druhé strany i zamítavou variantu). K podpisu svého závazku měli speciální tabulku a tužku. Aby ale svatba byla platná, musel následovat ještě jeden podpis i do matriční knihy.


účastníci

Kateřina Šrajerová a Jiří Štancl (novomanželé),
René Pelán (oddávající místostarosta Brna-Králova Pole),
matrikářka,
svatebčané


zajímavosti

Svatební obřad měl začít přesně v 11.00 hodin, ale nakonec se vše o několik minut protáhlo. Na jednom konci bazénu čekal oddávající královopolský místostarosta, na straně druhé se trápila nevěsta, která neměla s potápěním téměř žádné zkušenosti.
Ženich, který se ženil už podruhé, prý měl naplánovanou svatbu pod vodou ještě dřív, než se se svou současnou nevěstou potkal. Sama nevěsta (s výjimkou tréninku v zahradním bazénku) neměla s potápěním žádné zkušenosti.


poznámka

Svatba pod vodou se v Česku už několikrát uskutečnila. Vždy jí ale předcházel klasický oficiální obřad nad hladinou.stavby

Koupaliště Brno
Dobrovského 29/96


městská část

související odkazy

Jis


Aktualizováno: 04. 01. 2020