nej...

země Koruny české
první soutěž družstev v lehké atletice

charakteristika

O pohár, pojmenovaný k uctění památky žurnalisty a sportovního spisovatele redaktora J. V. Kaufmanna, bojovala čtyřčlenná družstva ve čtyřech běžeckých (60, 220, 440 a 880 yardů), třech skokanských (výška, dálka, tyč) a vrhačských (disk, oštěp, koule) disciplínách a štafetě v běhu na 3 x 100 m.
Zvítězila Slavia Praha (76 bodů) před družstvem Moravské Slavie I. (68 bodů) a Moravskou Slavií II. (23 bodů).

účastníci

Slavia Praha: Hoplíček, Ivan, Městecký, Strana (Ladislav Jiránek),
Moravská Slavia (1. družstvo): Hejnek, bratři Eduard a Jindřich Haškové, Ferdinand Řezanina

zajímavosti

Vynikl zejména pražský sprinter a skokan Strana (vl. jménem Ladislav Jiránek), vítěz v běhu na 60 yardů (6,4), 220 yardů (24,4), společně s Městeckým na 440 yardů (oba 59,6) a společně s Ivanem ve výšce (oba 150,5 cm) a druhý v kouli. Hoplíček zvítězil v disku (35,42 m) i kouli (11,80 m).
Oštěp vyhrál domácí Hejnek výborným výkonem 51,02 m před svým klubovým kolegou Řezaninou (45,38 m), který byl druhý v disku (29,70 m).
Překvapením byly výborné výkony a vítězství Haška ml. (Edy) v běhu na 880 yardů (2:18 min.) před Městeckým (2:26) a zejména v dálce (614 cm) před Ivanem (610 cm). Hašek ml. byl ještě druhý ve skoku o tyči, třetí v běhu na 440 yardů, čtvrtý v obou sprintech za třetím Hejnkem, oba se podíleli na 2. místě štafety Moravské Slavie za vítěznou pražskou Slavií a před 2. štafetou Moravské Slavie.
Ve vloženém závodě na 1 km chůze zvítězil Pokorný před Ženatým a Bechyňským - všichni tři před 4 dny absolvovali hodinovku v chůzi na dráze

poznámka

Atleti často závodili pod pseudonymy a jsou tak uváděni i v dobovém tisku. Strana byl pseudonym Ladislava Jiránka, který spolu s Městeckým pak startoval i na OH ve Stockholmu, Hejnek je František Hejtmánek. Z bratří Hašků vynikl později mladší Eda, starším byl Jindřich.