Posvěcení přístavby sakristie a oratoře kostela Povýšení svatého kříže

15. 5. 1994


ulice


charakteristika

V letech 1991–1994 byl areál kostela Povýšení svatého kříže ve Slatině doplněn přístavbou nové sakristie a oratoří, která slouží k náboženským a společenským účelům. Mimo hlavního sálu je v podkrovním prostoru zřízena klubovna pro skauty. Oratoř je vybavena sociálním zařízením.
Tato přístavba sakristie a oratoře byla slavnostně 15. května 1994 vysvěcena brněnským biskupem Mons. Vojtěchem Cikrlem.


poznámka

Na území Slatiny se nachází také dvě kaple. Na horním konci Přemyslova náměstí stojí kaple sv. Floriana, která byla postavena v roce 1703 podle významného architekta Domenica Martinelliho. V dnešní době je zrestaurována, ale k církevním účelům není využívána. Pouze její zvon je využíván jako tzv. umíráček.
Druhá kaple je v odlehlejší části Slatiny za vlakovým nádražím. Je zasvěcena Panně Marii a byla postavena roku 1911 na přibližně stejném místě jako stával kdysi v 18. století poutní kostelík stejného zasvěcení, který byl za Josefa II. zrušen a později zbourán. Před touto kaplí se konává od roku 2003 jednu květnovou neděli májová pobožnost a jednu podzimní neděli růžencová pobožnost.události

19. 9. 1948
Posvěcení kostela Povýšení svatého kříže ve Slatiněměstská část

související odkazy

Ma


Aktualizováno: 27. 06. 2018