Požehnání eucharistických misek pro bohoslužbu s papežem

29. 8. 2009


místo

Žďár nad Sázavou


charakteristika

Pro bohoslužbu Svatého otce Benedikta XVI. v Brně organizátoři počítali s pěti sty kněžími, kteří budou - doprovázeni asistencí - podávat svaté přijímání v jednotlivých sektorech.
Žehnání keramických eucharistických misek pro podávání svatého přijímání během mše svaté se Svatým otcem se uskutečnilo na 6. diecézní pouti rodin v sobotu 29. 8. 2009 ve Žďáře nad Sázavou v areálu Kláštera.
Žďárský farář Vladimír Záleský z přípravného týmu pro liturgii řekl: „Eucharistické misky pro bohoslužbu jsou v počtu 500 kusů objednány v keramické dílně Kunštát na Moravě. Keramická miska je uvnitř glazovaná a musí splňovat hygienické podmínky pro potravinářské účely. Po bohoslužbě si kněží mohou misku odnést na památku, nadále může být využívána pouze pro liturgické účely.“


zajímavosti

Hostie připravila na mši společnost Unita z Bílé Vody na severní Moravě, která se jako jediná firma v republice touto výrobou zabývá. Dodala také 800 velkých hostií půlených, které byly udíleny kněžím.
Speciálně pro nedělní papežskou mši bylo přivezeno z Německa i 100 bezlepkových hostií pro celiatiky. Podány jim byly v kapli vedle stanu kněžích nedaleko pódia, na němž sloužil mši svatou papež Benedikt XVI.


poznámka

Farář Vladimír Záleský se zmínil o využití deštníků v sektorech areálu bohoslužby se Svatým otcem Benediktem XVI.:
„V papežských barvách žlutá a bílá je objednáno u žďárské firmy SKALA 500 kusů deštníků. V bílém poli bude umístěn znak brněnského biskupství. Deštníky jsou určeny jako poznávací znamení, které bude signalizovat věřícím, kde se v jednotlivých sektorech nachází kněz nebo jáhen podávající svaté přijímání. Deštník ponese asistence - z řad bohoslovců nebo dospělých ministrantů.“události

1. 10. 2009
Výstava v katedrále na Petrově – připomínka historické návštěvy papeže Benedikta XVI. v Brně 29. 9. 2009
Zahájení demontážních prací areálu bohoslužby s papežem Beneditkem XVI. 27. 9. 2009
Návštěva papeže Benedikta XVI. v Brně 23. 9. 2009
Vztyčení křesťanských symbolů na brněnském letišti 21. 9. 2009
Tři nové zvony přivezeny do Brna
další události (3)...


související odkazy

Ma


Aktualizováno: 07. 02. 2020