Výstava v katedrále na Petrově – připomínka historické návštěvy papeže Benedikta XVI. v Brně

1. 10. 2009 (1.–31.10.2009)


ulice


charakteristika

V katedrále sv. Petra a Pavla v Brně byla otevřena malá výstava připomínající historickou návštěvu Svatého otce Benedikta XVI. v brněnské diecézi.
K vidění byly především předměty úzce související s liturgií, kterou papež v Brně-Tuřanech slavil. Jde o papežův liturgický oděv, který brněnskému biskupství zanechal na památku. Dále byl vystaven ornát, který měli na sobě všichni přítomní biskupové. K vidění byly i kalich a patena, které Svatý otec při liturgii používal, svícny z obětního stolu, konvičky, kalichy pro koncelebrující kněze, oltářní kříž, kadidelnice a další.


poznámka

Vystavena byla rovněž pamětní vatikánská medaile, na jejíž líci je podobizna Svatého otce Benedikta XVI., na rubu reliéf svatého Václava. Návštěvníci mohli vidět i osobní dary, které si vyměnil papež s brněnským biskupem Vojtěchem Cikrlem. Ten věnoval Svatému otci mikulčický kříž, nejstarší nález na území brněnské diecéze. Svatý otec věnoval brněnskému biskupovi na památku kalich a patenu, které biskup Cikrle poprvé použil při děkovné bohoslužbě 1. října v 17.30 hodin.
Při bohoslužbě předal biskup jako poděkování za obětavou službu při přípravě návštěvy Svatého otce v Brně přítomným vedoucím jednotlivých pracovních týmů, jejich pomocníkům, organizátorům a dobrovolníkům pamětní obrázek Svatého otce a DVD se záznamem brněnské mše.
V závěru bohoslužby byl přečten list, který biskup Vojtěch Cikrle s věřícími brněnské diecéze zaslal jako poděkování Svatému otci.události

10. 2. 2010
Výstava Naděje v Brně 29. 9. 2009
Zahájení demontážních prací areálu bohoslužby s papežem Beneditkem XVI. 27. 9. 2009
Návštěva papeže Benedikta XVI. v Brně 23. 9. 2009
Vztyčení křesťanských symbolů na brněnském letišti 21. 9. 2009
Tři nové zvony přivezeny do Brna
další události (4)...


stavby

Katedrála sv. Petra a Pavla
Petrov
místo konání výstavy


městská část


Ma


Aktualizováno: 26. 06. 2018