První mezinárodní veletrh umění Brno Art Fair

25. 11. 2009 (25.–29.11.2009)číslo orientační

1nej...

Brno
první mezinárodní veletrh umění v Brně


charakteristika

Veletrh Brno Art Fair byl zahájen v pavilonu „A“ slavnostní vernisáží 25. listopadu 2009 od 18 do 21 hodin. Byl zaměřen především na současné a moderní umění a fotografii, s rozšířením o sekce starého umění, ale i užitého umění a designu.


poznámka

K vidění i ke koupi byla především moderní umělecká díla slavných českých autorů, například Zdeňka Sýkory, Jiřího Koláře, Jana Merty nebo Tomáše Císařovského.
Ze světových výtvarníků byli svými díly na výstavišti zastoupeni Bruce Neuman, Mark Wallinger neb Grayson Perry. Obrazy a své archivy do Brna přijelo představit čtyřicet firem, převážně z Česka, Slovenska a Německa. S výběrem děl pomohla pořadatelům z Veletrhů Brno Moravská galerie.
Výtvarná díla vybrala komise, v jejímž čele usedl právě ředitel Moravské galerie Marek Pokorný. „Pro kulturní instituce je kvalitní veletrh umění důležitý. Poskytuje informace a nabídku návštěvníkům i obchodníkům. A hlavně propagujeme umění jako běžnou součást života,“ odůvodnil svou účast a podporu projektu šéf Moravské galerie.
Součástí programu byly i odpolední přednášky odborníků, kurátorů i umělců. K dispozici byla i výstavní sekce dostupného umění, kde si návštěvníci mohli koupit umělecké dílo za přijatelnou cenu.
Finančně veletrh umění podpořily město Brno a Jihomoravský kraj.


obrazy

prameny, literatura

stavby

Brněnské výstaviště
Výstaviště 1/405


městská část

související odkazy

Ma


Aktualizováno: 26. 06. 2018