VIII. sjezd československých družstev v Brně

7. 9. 1923 (7–9.9.1923)


ulice

Marxova (Marxgasse)
dnes Spolková


číslo orientační

8


místo

Dělnický dům


charakteristika

U příležitosti VIII. sjezdu československých družstev, který se konal v Brně také za účasti zahraničních hostů, proběhla i řada kulturních akcí.


zajímavosti

Jednou z akcí byla i družstevní slavnost s tombolou, „v níž nachází se samé drobnosti z pozůstalosti zemřelého soudruha Hybeše, jím samým darované, a mezi jiným také pěkné stříbrné hodinky v etui“.


poznámka

Program:
pátek 7. září:
Uvítání hostů v sále Dělnického domu, hudební program obstarala hornická kapela z Oslavan. Večer v zahradě Dělnického domu hudební večer.

sobota 8. září:
Celý den sjezdová jednání, večer v 19 hodin v Městském divadle opera „Prodaná nevěsta“.

neděle 9. září:
Pro zájemce zájezd na Macochu, osobně hovořil dr. Absolon o svých objevech, nebo bylo možno navštívit kasematy na Špilberku.
Odpoledne v 15 hodin v zahradě Dělnického domu velká družstevní slavnost, při níž koncertovala opět hornická kapela z Oslavan, proběhly výstupy komiků Knose a spol., konala se tombola.
Účastníci byli ubytováni v hotelech v Brně, ale ředitel družstva Vzájemnost - Včela Václav Kovanda žádal také o pomoc při ubytování v soukromí.


prameny, literatura

osoby

Josef Hybeš
v rámci sjezdu se na družstevní slavnosti v tombole nacházely osobní předměty, které Hybeš věnoval v pozůstalosti brněnskému dělnictvu


Menš


Aktualizováno: 07. 07. 2018