Slavnostní otevření paláce Hotel Passage (dnes hotel Slovan)

12 / 1928


ulice

číslo orientační

23


katastr

Veveří


místo

Hotel Passage (dnes hotel Slovan)


charakteristika

Palác Hotel Passage je vrcholným dílem známého brněnského stavitele Antonína Müllera, který jej vybudoval nákladem 20 000 000 Kč podle vzoru světoznámých švýcarských hotelů. Vedením hotelu pověřil svého syna Ing. Vladimíra Müllera.
Podnik měl například i vlastní elektrárnu, prádelnu či žehlírnu.
Hotel měl 140 pokojů, všechny s tekoucí teplou a studenou vodou, ústředním topením, mnohé s telefonem, koupelnami a vlastními toaletami. Skvěle zařízené rodinné apartmány s elektrickým dálkovým uzamykáním dveří a vším, co k modernímu hotelovému komfortu přísluší.
V mezzaninu paláce byla koncertní velkokavárna s hernami. Její ozdobou bylo akvárium o obsahu 20 hl. Hotel byl sídlem Čs. autoklubu pro zemi Moravskoslezskou (pro hosty tak byly k dispozici boxy a garáže pro 30 automobilů). Roku 1930 stál jednolůžkový pokoj od 25 Kč, dvoulůžkový od 65 Kč, pokoj s koupelnou od 80 Kč a apartmány od 170 Kč.
Po tragické smrti obou zakladatelů paláce převzala vedení celého podniku dcera zesnulého stavitele Věra se svým chotěm Dobroslavem Odstrčílkem, do té doby aktivním důstojníkem čs. letectva.prameny, literatura

osoby

Bohuslav Fuchs
autor projektu Antonín Müller
stavitel Vladimír Müller
syn stavitele Ant. Müllera (byl pověřen vedením hotelu) Věra Odstrčílková


stavby

Hotel Slovan
Lidická 23/702


městská část

související odkazy

MJ


Aktualizováno: 07. 07. 2018