Noc kejklířů

18. 5. 2007 (18.–19.5.2007)


místo

střed města Brna


nej...

Brno
první ročník této akce


charakteristika

Město Brno poprvé zaplavila pouliční divadla, muzikanti, kejklíři, provazochodci a metači ohně. Vystoupení se konala po celý večer i noc na několika pódiích na Zelném trhu.
V divadlech Husa na provázku a Reduta diváci mohli zhlédnout koncerty a performace za zcela symbolické vstupné.
Druhý den (v sobotu) ve 14:30 hodin všechna brněnská divadla zorganizovala Den otevřených dveří. Po divadlech Husa na provázku, Redutě, Janáčkově divadle, Mahenově divadle, Divadle U stolu, Městském divadle, HaDivadle, Divadle Radost, v Polárce a v Martě diváky provedli samotní herci a šéfové divadel.


zajímavosti

Idea pouliční akce na Zelném trhu se zrodila v Divadle Husa na provázku pod vedením uměleckého šéfa divadla Vladimíra Morávka.
Ke spolupořádání akce byla přizvána všechna profesionální brněnská divadla (ND Brno, Městské divadlo Brno, HaDivadlo, CED, Loutkové divadlo Radost, Divadlo Polárka) a DIFA JAMU.


poznámka

Hlavním cílem prvního ročníku 2007 byla snaha prezentovat jednotlivá divadla širší veřejnosti netradiční formou (mimo své domovské scény), tedy na venkovních pódiích, ve stanech, nádvořích a nárožích.
Druhý ročník Noci kejklířů (2008) nabídl téměř dvojnásobný program a celá akce se rozšířila i do přilehlého okolí.
Ve třetím ročníku Noci Kejklířů (2009) kromě již tradičních vystoupení brněnských oficiálních divadel i nezávislých divadelních souborů - byl program rozšířen o interaktivní představení a akce připravované přímo pro Noc kejklířů.
Čtvrtý ročník Noci kejklířů (2010), kterou poprvé uspořádal Divadelní svět Brno, se stala jednou ze zahajovacích akcí celého festivalu.


obrazy

prameny, literatura

události

11. 6. 2010
Mezinárodní festival Divadelní svět Brno 2010


stavby

Divadlo Reduta
Kapucínské náměstí, Květinářská, Zelný trh 4/313


městská část

Jis


Aktualizováno: 26. 06. 2018