Udělení medaile sv. Petra a Pavla Janu Nováčkovi

15. 8. 2010


ulice


charakteristika

V rámci 15. jubilejních oslav Dne Brna při slavnostní bohoslužbě v neděli 15. 8. 2010 v brněnské katedrále sv. Petra a Pavla předal brněnský biskup Vojtěch Cikrle Mgr. Janu Nováčkovi, dlouholetému vedoucímu Brněnského kulturního centra, spolu s děkovnou listinou medaili sv. Petra a Pavla.
Jak biskup Cikrle uvádí: „Mgr. Jan Nováček vždy ochotně a obětavě spolupracoval na organizování oslav Dne Brna a přinášel nové tvůrčí nápady k obohacení jejich programu. Díky jeho přínosu se z oslav Dne Brna stal skutečný kulturní a duchovní svátek, který každoročně obohacuje život moravské metropole. Proto jsem se rozhodl právě při příležitosti 15. ročníku oslav Dne Brně, v roce 365. výročí úspěšné obrany Brna proti švédským vojskům, udělit Mgr. Janu Nováčkovi medaili sv. Petra a Pavla jako poděkování za jeho nezištné nasazení pro dobro našeho města.“


poznámka

Medaile sv. Petra a Pavla, která znázorňuje patrony brněnské katedrály na Petrově i celé brněnské diecéze, má průměr 50 mm a jejím autorem je sochař a medailér Josef Úprka. Medaile byly raženy z patinovaného tombaku v pražském podniku Triga-K.


prameny, literatura

události

14. 8. 2010
Oslavy 365. výročí obrany města proti Švédům 25. 6. 2007
Biskup Vojtěch Cikrle předal pamětní medaili sv. Petra a Pavla historičce Mileně Flodrové 15. 8. 1995
Den Brna a slavnost Nanebevzetí Panny Marie


stavby

Katedrála sv. Petra a Pavla
Petrov
místo slavnostní bohoslužby a předání medaile


městská část

související odkazy

Ma


Aktualizováno: 25. 06. 2018