Výstava „Terakotová armáda Prvního čínského císaře“

27. 11. 2010 (27.11.2010–31.3.2011)


ulice

místo

TRINITI Office Center


nej...

střední Evropa
poprvé ve střední Evropě byla možnost shlédnout tuto fascinující a zároveň mrazivou krásu čínského divu světa, jak je tento fenomén právem nazýván


charakteristika

Výstava Terakotová armáda Prvního čínského císaře představila na ploše o rozloze více než 2000 m² vysoce hodnotné, v současné době nejdokonalejší repliky terakotové armády na světě.

Výstava umožnila návštěvníkům prožít nevšední kulturní zážitek, historickou krásu v podobě mnoha desítek skvostných exponátů – zbraně, šperky, předměty každodenního použití, rituální objekty, především však, jak již sám název výstavy napovídá, terakotové bojovníky – figury různých hodností, od úředníků přes důstojníky, generály, lučištníky či vozataje…

Nejpoutavější součástí této fascinující výstavy byla rekonstrukce části vykopaného příkopu, kde byla v roce 1974 terakotová armáda objevena a stala se tak jedním z nejpůsobivějších a nejobdivovanějších odkazů čínské historie.
Na speciálním pódiu se návštěvníci stali součástí mystické show doprovázené světelnými a hudebními efekty, to vše za doprovodu napínavého vyprávění. Jednotlivé figury byly osvětlovány, divák byl vtažen do poutavého děje a vydal se tak na fascinující cestu časem.
Další část výstavy jej přenesla do nedávné minulosti – přesněji do roku 1974, kdy byla terakotová armáda chudými rolníky při kopání studny objevena. To vše na plátně velmi zajímavého a atraktivního příběhu v kinosále výstavy.

Celá rozlehlá expozice byla doplněna a obklopena bohatými texty, velkoformátovými ilustracemi a nádhernými fotografiemi – divák byl tak záhy po vstupu do výstavy přenesen do strhující a dodnes fascinující čínské historie.


obrazy

prameny, literatura

městská část


Ma


Aktualizováno: 23. 11. 2019