Osm válečných veteránů z RAF navštívilo Brno

28. 5. 2011


charakteristika

Osm československých veteránů z druhé světové války, kteří žijí ve Velké Británii, navštívilo v sobotu 28. května Brno. Důvodem jejich návštěvy bylo připomenutí 127. narozenin druhého československého prezidenta, doktora Edvarda Beneše.
Akci, nad kterou převzal záštitu jihomoravský hejtman Michal Hašek, zorganizovalo Ministerstvo obrany České republiky a občanské sdružení Midway Mini Navy Club Brno.

Návštěva oficiálně začala v jedenáct hodin dopoledne u sochy Edvarda Beneše před Právnickou fakultou Masarykovy univerzity. Pietního aktu se zúčastnilo osm československých válečných veteránů z druhé světové války včetně brněnského rodáka a držitele Řádu Bílého lva, plukovníka ve výslužbě Emila Bočka.

Následoval slavnostní oběd v brněnském hotelu Comsa, kterého se účastnili i zástupci kraje. Po obědě se veteráni přesunuli do Mateřské školy Soukenická, kde pro ně předškoláci nazkoušeli divadelní představení. Posledním bodem brněnského programu pro veterány byla návštěva Galerie modelů s Historií československého vojenského letectví v Brně-Zábrdovicích.


účastníci

Michal Hašek, jihomoravský hejtman,
Emil Boček, válečný veteránudálosti

24. 11. 2009
Slavnostní zahájení stálé výstavy „Historie československého vojenského letectví“


osoby

Edvard Beneš
důvodem návštěvy bylo připomenutí 127. narozenin druhého československého prezidenta Emil Boček
jeden z válečných veteránů


stavby

Barceló Brno Palace Hotel
Šilingrovo náměstí 2/265
místo konání slavnostního obědu


objekty

E. Beneš
pomník: Veveří 70/03
místo pietního aktu


městská část

MJ


Aktualizováno: 27. 12. 2018