Laudongasse - Laudonova

• místo

hřiště Moravské Slavie na Laudonově ulici

• charakteristika

Závody pořádal lehkoatletický odbor Moravské Slavie k 5. výročí počátků atletiky ve svém klubu (vznik fotbalového odboru, zahrnujícího také atlety) jako propagační a vyhledávací.
    Nejlepšího výkonu dosáhl domácí závodník Hejnek (František Hejtmánek) v oštěpu výkonem 63,70 m, běh na 100 yardů vyhrál za 11 vt., ve skoku vysokém se dělil o 2. místo výkonem 146 cm, v kouli obsadil 3. místo výkonem 8,81 m, byl i členem vítězné štafety atletů (MS) v běhu na 4 x 100 yardů.
    Eduard Hašek (MS) vyhrál běh na půl míle za 2:20,2 a byl o pouhou desetinu vteřiny druhý na 1 km za 3:14,1 za vítězným Emanem (Emanuelem Novákem). Kouli vyhrál Bárek (MS) 9,99 m, výšku Ready (1. české gymnasium) 151,5 cm. v oštěpu byl 2. Řezanina (MS) 54.42 - házelo se lehčím bambusovým oštěpem, neodpovídajícím pravidlům.

• účastníci

atleti pořádajícího klubu a brněnských českých středních škol (většina startovala pod pseudonymy - např. "Eman" byl Emanuel Novák, výborný fotbalový útočník MS a rovněž velmi dobrý běžec) - 20 startujících

• zajímavosti

Na programu bylo šest disciplín (běhy na 100 yardů, půl míle a 1 km, výška, koule, oštěp) a štafeta 4 x 100 yardů. Hejtmánek v tu dobu vykonával vojenskou prezenční službu (jednoroční dobrovolník) v St. Pölten.
    Vítězný hod by byl o více než 7 m lepší než jeho český rekord (a lepší než světový rekord), házelo se však neregulérním lehčím oštěpem.