Slavnostní předání prvního rekonstruovaného bytového domu realizovaného v rámci projektu IPRM

1. 12. 2011


ulice

číslo orientační

3


místo

11.00 hodin


nej...

Brno
první kompletně obnovený dům v rámci projektu IPRM


charakteristika

Dům ve Spolkové ulici číslo 3 je prvním z jedenácti domů v tzv. brněnském Bronxu, který byl kompletně obnoven s přispěním Evropské unie.
Kompletní rekonstrukce domu stála přes 27,5 milionů korun (40 % z celkových nákladů bylo hrazeno z dotačního programu Evropské unie, zbytek zaplatilo město z fondu bytové výstavby).


poznámka

Nástavbou a rozdělením jednoho bytu vzrostl původní počet patnácti bytů na jednadvacet (patnáct bytových jednotek bude mít ve správě městská část Brno-Sever, zbylých šest bude spravovat přímo město; dva z městských bytů jsou vyčleněny na takzvané sociální byty určené pro lidi, kteří kvůli nízkému příjmu nemají šanci dosáhnout na jiné bydlení). O nájemnících v sociálních bytech rozhodne los.

Kromě už opraveného domu ve Spolkové ulici se jich do konce roku 2014 dočká rekonstrukce ještě dalších deset. Tři domy ve Francouzské a jeden v Bratislavské se už opravují. Pro další dva je už vybírán zhotovitel, pro zbytek se připravuje dokumentace (stav k 1. 12. 2011).

Projekt na opravu oblasti kolem ulic Cejl a Francouzská začal v roce 2008. Na opravy domů navážou projekty zaměřené na veřejná prostranství, projekt na obnovu parku Hvězdička, plán na výstavbu nízkoprahového klubu či úprava zeleně a chodníků.


obrazy


události

13. 5. 2015
Slavnostní předání desátého revitalizovaného domu v rámci projekt IPRM
součást projektu
3. 2. 2014
Výstava IPRM v problémové obytné zóně 19. 4. 2012
Slavnostní předání třetího opraveného domu v rámci projektu IPRM 16. 2. 2012
Slavnostní předání druhého opraveného domu v rámci projektu IPRM


městská část

související odkazy

Jis


Aktualizováno: 25. 06. 2018