První psí záchody v Brně

18. 2. 2012nej...

Brno
první psí záchody


charakteristika

První tři betonové pisoáry byly umístěny na území městské části Brno-Líšeň. Dva se nacházejí u psího výběhu a u přechodu v ulici Josefy Faimonové, třetí je u psího výběhu v Kotlanově ulici. Všechny psí pisoáry jsou opatřeny informační cedulkou.


poznámka

Psí pisoár je jedinečnou novinkou v oblasti městského mobiliáře. Vymezuje pejskům místo, určené pro jejich potřebu – čurání a přitom esteticky nenarušuje okolí.
Psí pisoár využívá přirozeného chování psů, pro které je denní nutností označit svůj revír močí. Je složený z těla a vnitřní záchytné nádržky na psí moč. Při občůrání vznikne pachová stopa, která je neodolatelným lákadlem pro dalšího psa k přečurání. Psí pisoár může být samostatně a nebo v kombinaci s odpadkovým košem a schránkou na sáčky na psí exkrementy.
Jako nový prvek městského mobiliáře je vhodný všude tam, kde potřebujeme pejskům vymezit prostor k venčení. Betonový psí pisoár je zvláště vhodný pro začlenění do městských celků jako prvek městského mobiliáře.
Užitný vzor PUV 2011-24078 na revoluční novinku Psí pisoár vlastní brněnská společnost DOG production s.r.o. (www.psizachody.cz).městská část

související odkazy

Jis


Aktualizováno: 15. 02. 2020