Schůzka zástupců organizací projektu „Jídlo pro lidi bez domova“

25. 1. 2012


charakteristika

Schůzka se konala u příležitosti zahájení 3. ročníku projektu „Jídlo pro lidi bez domova“.


účastníci

zástupci Magistrátu města Brna, Centra sociálních služeb a Armády spásy v ČR


zajímavosti

Za dva roky trvání projektu bylo z brněnských restaurací a ze stravovacích provozů svezeno cca 12 640 porcí poledních menu a asi 14 950 porcí polévek. K polévkám jsou v případně možnosti z pekárny dodávány bagety a počítají se jako malé menu. Pokud bychom uvažovali menu v průměru 400 gramů, bylo by to asi 11 tun kvalitního jídla, které by jinak skončilo bez ochoty soukromých podnikatelů na smetišti.


poznámka

Počet zúčastněných restaurací i počet svážených porcí klesá. Není to způsobeno neochotou majitelů restaurací, ale příčinou je současná ekonomická situace, kdy se majitelé restaurací a stravovacích zařízení snaží co nejefektivněji využít finanční zdroje, vaří méně hotových poledních menu, která doplňují minutkami.

Ke dni schůzky se projektu účastní:
Středověká krčma, Babiččina pekárna, restaurace: Na Vyhlídce, Divá Bára, L’Eau Vive, Sparta Brno, Tulip, U Kulisáka, Thálie, Valhalla, Veselá 2, Bohéma, Café 04, Pivovarská restaurace, Max original pub, pivnice Strakonický dudák, bistro Nový Sputnik. Neprodané pečivo poskytují čerpací stanice na ulici Sportovní a Bauerově.události

3. 2. 2010
Teplé jídlo pro bezdomovce v Brně
zahájení projektu


Menš


Aktualizováno: 25. 06. 2018