Celodenní křest knihy „Jmenuješ se Josef Šedý“

21. 9. 2012


místo

Brno-Líšeň


charakteristika

Touto akcí vyvrcholil projekt „Líšeňský profil“, kdy 511 výtvarníků kreslilo v roce 2010 horizont centra Líšně. Poté obcházeli místní obyvatele a hledali toho, jehož profil obličeje se nejvíce podobá kresbě horizontu. Obyvatelé Líšně hlasovali o jejich výběru a vybrali profil číslo 14. Byl jím Josef Šedý, shodou okolností otec autorky projektu.
Všechny kresby „Líšeňského profilu“ vlastní Millenium Gallery v britském Sheffieldu, která projekt podpořila téměř dvoumilionovou částkou.


účastníci

Josef Šedý, o kterém je kniha napsána,
obyvatelé Brno-Líšeň


zajímavosti

V ten den se do akce "zapojili" majitelé místních obchodů: např. v drogerii se prodávala šedá syntetická barva za poloviční cenu, vinotéka zlevnila rulandské šedé, majitel obchodu s obuví rozdával ke každému prodanému páru bot šedé ponožky zdarma, restaurace U Libušky připravila menu podle Josefa Šedého (čočkovou polévku a kuřecí řízek s vídeňským salátem za šedesát korun), tisící dvacátá druhá zákaznice v samoobsluze na náměstí si odvezla zdarma plný košík potravin, které Josef Šedý obvykle nakupuje. Pořadí zákaznice bylo zvoleno podle počtu kreseb, které projekt „Líšeňský profil“ obsahuje.osoby

Kateřina Šedá
celou akci připravila, ale pro náhlé onemocnění se vyvrcholení projektu nemohla zúčastnit Josef Šedý
účastník akce


městská část

Menš


Aktualizováno: 08. 12. 2019