Narození mláďat medvěda kamčatského v ZOO Brno

30. 1. 2012číslo orientační

46


katastr

Bystrc


místo

nej...

Česká republika
první mláďata medvěda kamčatského narozená v ČR


charakteristika

V brněnské zoologické zahradě se narodila páru medvědů kamčatských, medvědici Kamčatce a samci Jelizerovi, mláďata, která později dostala jména Kuba a Toby.


poznámka

Medvíďata dne 26. 4. 2012 prošla první zdravotní prohlídkou (vakcinace, čipování, zjištění pohlaví), poprvé se svou matkou vykročila do výběhu 25. 5. 2012. Již předtím byla vybrána jména pro oba samečky („křest“ se uskutečnil 8. 5.). Samec Jelizar byl od své „rodinky“ oddělen v části výběhu, aby neublížil mláďatům.
Na začátku roku 2014 bylo nutno vyřešit otázku, co dál s mláďaty, která již dál nemohla zůstat s matkou ve společném výběhu (oba samci po dosažení pohlavní zralosti nemohou již zůstat s matkou v jednom výběhu). Zájem o ně projevil Feldmanův ekopark v Charkově, kam medvědi po nezbytných administrativních procesech odcestují. Feldmanův ekopark v Charkově se v současnosti buduje na obrovské ploše, jeho součástí bude i zoologická zahrada, kde najdou Kuba a Toby umístění.
Po jejich odjezdu z Brna budou znovu spojeni v jednom výběhu dvacetiletá medvědice Kamčatka a stejně starý samec Jelizar a brněnští chovatelé věří, že se jim podaří přivést na svět další mláďata.události

9. 10. 2010
V brněnské ZOO otevřena část expozičního komplexu Beringie


stavby

Zoologická zahrada města Brna
U Zoologické zahrady 46/147


městská část

Menš


Aktualizováno: 04. 01. 2020