Vyhlášení výsledků architektonické soutěže o podobu svrateckého nábřeží

4. 4. 2017


místo

Statutární město Brno


charakteristika

vyhlášení výsledků architektonické soutěže


poznámka

Vítězství projektu skupiny okolo architekta Ivana Rullera oznámil v úterý 4. 4. 2017 náměstek brněnského primátora Martin Ander. Náklady odhadl na přibližně 360 milionů korun.
Změny se dotknou úseku řeky od železničního mostu vedoucího k hlavnímu vlakovému nádraží po areál Riviéry. Na levém břehu lidé využijí terasy a kolonádu, na pravém zůstane spíše příroda. Možnost korzovat na promenádě i posedět si v kavárnách na nábřeží čekají ty, kteří zamíří k řece Svratce, už za pár let. Do letních prázdnin chce vedení města získat smlouvu na projekční práce a do dvou let začít se stavbou. K tématu se i chystá veřejná debata.
Soutěže se zúčastnilo jednadvacet architektonických týmů z tuzemska a zahraničních zemí, jako je Japonsko nebo Kolumbie. Posuzující komisi zaujal vítězný návrh tím, že lidé řeku nejen uvidí, ale dostanou se k ní blízko. A někdy i přímo do ní. Rullerova skupina totiž navrhla dva brody.
S návrhy se mohli lidé seznámit na webu soutěže www.nabrezirekysvratky.cz a v květnu na výstavě byly prezentovány výsledky soutěže.osoby

Martin Ander
náměstek primátora, oznámil výsledky soutěže Ivan Ruller
vedoucí týmu architektů


hub


Aktualizováno: 31. 03. 2020