Otevření tržnice na Zelném trhu po její rekonstrukci

17. 7. 2017


ulice

číslo orientační

14–16


katastr

Brno-městocharakteristika

Tržnice na Zelném trhu byla několik let v rekonstrukci, při níž došlo k výrazné úpravě interiéru celé třípodlažní budovy a střešní terasy pro možnost prodeje potravin, zeleniny a ovoce, ale i posezení v cukrárně, kavárně a vinném baru.
Terasa poslouží v létě i v zimě k posezení na lavičkách s výhledem na střed města a jeho dominanty.
V přízemních prostorách v pasáži vpravo při vstupu z náměstí je restaurace, kde kromě jídla a občerstvení je počítáno i s různými menšími kulturními akcemi, přednáškami, hudbou, předčítáním, divadelními výstupy aj.


účastníci

zástupci Úřadu městské části Brno-střed, který financoval 70 miliony celou rekonstrukci


zajímavosti

Tržnice umožňuje také vstup do nádvoří Staré radnice, do něhož je vidět i z oken vyšších podlaží stejně jako okny na opačné straně budovy je vidět celé náměstí Zelného trhu.
Při vstupu do budovy ze Zelného trhu je v přízemí pekárna, kde je možno zakoupit chléb a pečivo přímo z pece a v jejím sousedství je herna pro děti, které tam mohou trávit různými zábavami čas, kdy jejich dospělý doprovod nakupuje.
Do prvního patra vedou pohyblivé schody a výtah z přízemí nebo přímo ze Starobrněnské ulice. V dřevěných kójích jsou chladírenské pulty, v nichž denní trhovci mohou prodávat čerstvé zboží. Za nimi pak je prodej uzenin, specialit a piva z celého světa. Na konci patra se prodávají těstoviny.


poznámka

Dne 17. 7. 2017 se tržnice otevřela veřejnosti a uvedla do provozu, původní termín otevření 20. 6. 2017 se nepodařilo dodržet.


události

29. 7. 1950
Stavba městské tržnice


stavby

Brněnská tržnice
Zelný trh 14-16/250


městská část

Fl


Aktualizováno: 29. 07. 2020