Výstava MUNI 100

17. 5. 2019 (17.5.–30.9.2019)číslo orientační

1a


katastr

Brno-město


místo

Místodržitelský palác


charakteristika

netradiční pohled na historii i současnost Masarykovy univerzity


účastníci

doc. PhDr.Mikuláš Bek, Ph.D. - rektor Masarykovy univerzity,
doc. PhDr. Mgr. Hana Svatoňová, Ph.D. - prorektorka pro vnější vztahy Masarykovy univerzity,
Mgr. Alice Zafirelisová - vedoucí Kanceláře primátorky města Brna,
Jan Press - ředitel Moravské galerie


poznámka

Masarykova univerzita se při přípravě expozice spojila s Moravskou galerií.
Výsledkem této spolupráce byla netradiční instalace, propojující umělecký styl výstav galerie s vědeckým a odborným přístupem univerzity.
Jednotící prvek prostupující celou expozici představovala knihovna, která byla v průběhu výstavy zaplňována názvy závěrečných prací absolventů. Návštěvník si díky výstavě prošel historií univerzity, prohlédl si insignie rektora a děkanů, nahlédl do vztahu vysoké školy a umění, výuky a vědy a nakonec předstoupil před současné tváře univerzity v podobě proměňujících se písmen MUNI, které tvoří nové logo Masarykovy univerzity.
Výstava připomenula i bohatou univerzitní minulost. Ve vstupní chodbě našli návštěvníci časovou osu zachycující první zmínky o jejím vzniku, významné události a osobnosti univerzity od nejstarší minulosti až po současnost. K  vidění byla například zřizovací listina Masarykovy univerzity, čestné doktoráty Leoše Janáčka či Václava Havla, fotografie Tomáše Garrigua Masaryka s prvním rektorem univerzity Karlem Englišem nebo seznamy předmětů či indexy někdejších studentů.


osoby

Mikuláš Bek
rektor MU


městská část

související odkazy

hub


Aktualizováno: 12. 05. 2020