Atletické utkání sokolských žup pražských s brněnskými

20. 9. 1925


katastr

Brno-město


místo

Stadion Sokola Brno I


charakteristika

Utkání sestávalo z desetiboje, k němuž každá strana vyslala 11 borců. Do utkání mohli být zařazeni jenom ti cvičenci, kteří vykazovali v uplynulém půlletí alespoň 50% účast na cvičeních.


účastníci

závodníci z Prahy a Brna,
asi 1500 diváků


zajímavosti

každá strana stavěla do zápasu jenom dva borce; zásadou bylo, aby z důvodu všestrannosti každý borec závodil alespoň ve dvou cvičeních


poznámka

Závod začal v 9.00 h během na 400 m (vyhráli brněnští Vykoupil a Masařík, Brno I), pokračoval vrhem koulí (vyhráli brněnští Svoboda a Rozařín Springinsfeld). Ve skoku dalekém se dařilo Pražanům (1. místo Kabeláč a 3. místo Janoušek, 2. místo Střelec). Rovněž uhájil Hons proti Střelcovi 2. místo v běhu na 100 m.
Velmi napínavý byl skok o tyči, kde se velmi dobře drželi všichni čtyři soutěžící. Nakonec 1. a 2. místo obsadili Pecháček (Praha) a Páč, oba se stejnou výškou 320 cm.
Nejdramatičtější byl překážkový závod, v prvé dvojici běželi Kühmend z Prahy a Hiller (Sokol Brno I), první překážky vedl Kühmend, nakonec vyhrál Hiller. Druhá dvojice Josef Svoboda a Vojtěch Jícha z Prahy. Nakonec Svoboda podlehl lepší technice Jíchově. Ten byl závodem tak vyčerpán, že v skoku do výšky zůstal jenom na 151 cm, Kühmend na 165 cm (1. místo Alois Svoboda, 3. místo Střelec).
V hodu oštěpem a diskem nebylo možno obstáti bratrům Svobodových, kteří zvítězili v obou disciplínách.
Závod byl zakončen štafetovým během 4x100 m, ve kterém zvítězila brněnská župa.
Celkové hodnocení: Brno 66 bodů, Praha 41 bodů.
osoby

Bohumil Páč
1. místo ve skoku o tyči František Střelec
1. místo v týmu štafeta 4x100 m, 2. místo v skoku do dálky, 3. místo v běhu na 100 m, 3. místo skok do výšky Alois Svoboda
1. místo skok do výšky Jiří Svoboda
1. místo hod diskem, 2. místo hod oštěpem Josef Svoboda
1. místo vrh koulí, 1. místo hod oštěpem, 2. místo překážky 120 yardů, 2. místo hod diskem
další osoby (1)...


městská část

LucKub


Aktualizováno: 01. 04. 2023