Spuštění fontány a otevření kavárny v parku na Moravském náměstí

15. 5. 2023


katastr

Brno-městocharakteristika

Půl roku od otevření nově zrekonstruovaného parku došlo k slavnostnímu spuštění fontány a zahájení provozu kavárny nazvané Parq espresso bar.


poznámka

Podle projektu architektonické kanceláře Consequence forma architects byla původní betonová kašna nahrazena novou fontánou umístěnou taktéž v centrální části parku. Jedná se o vodní plochu s různou variantou režimů a proměnlivých charakterem, která může sloužit i k pořádání divadelních nebo hudebních představení. Fontána dokáže vytvořit hladinu vodního jezera, má řadu větších a menších trysek a režim vodní mlhy pro osvěžení v horkých dnech. Hladina vody ve fontáně je podsvětlena, čímž večer vytváří magickou atmosféru. Režim fontány bude spouštěn v určité konkrétní časy a je možné ho naprogramovat také podle teploty vzduchu. Fontána bude v provozu v závislosti na počasí od jara do podzimu. V zimě ji nahradí veřejné kluziště.

Kavárnu Parq esspresso bar architekti situovali do severní části park, do míst zakončení okružní promenády ve stínu pod stromy (ve směru ústí ulice Mášova). Dominantu stavby tvoří osmimetrová elipsa „Slunce“ podpírající střechu, která vznikla ve spolupráci architektů s umělcem Richardem Loskotem. Elipsa je přes den téměř neviditelná, v noci se západem slunce se naopak zvýrazní díky světelné instalaci. Uvnitř kavárny je k dispozici 14 míst k sezení a na venkovní terase zhruba 70 míst. Součástí budovy kavárny jsou i veřejné toalety, které slouží pro návštěvníky parku zdarma.
Kavárna bude v provozu celoročně denně s otevírací dobou od 8.00 do 22.00 hodin. Ve stejném časovém úseku budou přístupné i veřejné toalety.události

21. 11. 2022
Otevření zrekonstruovaného parku na Moravském náměstí
událost předcházející spuštění fontány a otevření kavárny


stavby

park na Moravském náměstí
Moravské náměstí


městská část


PeDro


Aktualizováno: 26. 06. 2023