V. ročník automobilových závodů Masarykův okruh

• 30. 9. 1934

• místo

Masarykův okruh

• charakteristika

Jubilejní ročník Masarykova okruhu vynikl sportovní úrovní. Startovalo 32 jezdců, 15 v silnější třídě, závodu přihlíželo 200 tisíc diváků.
    Zvítězil H. Stuck (Auto Union) 3:53:27,9 hod. (průměr 127,57 km/hod.), 2. místo obsadil Faggioli (Mercedes Benz), 3. místo Nuvolari (Maserati), slabší třídu vyhrál Farina (Maserati), za ním Burggaller a na 3. místě dojel Bruno Sojka.

• účastníci

Chiron, Faggioli, Nuvolari, Stuck, Caracciola, Varzi a další jezdci,
    200 tisíc diváků

• zajímavosti

Trojnásobný vítěz Chiron odstoupil pro defekt. Masarykův okruh si vyžádal první oběť - při neoficiálním tréninku v pátek 28. 9. zahynul v zatáčce u Ostrovačic bratislavský jezdec J. Brázdil v troskách svého nového vozu Maserati.

Bruno Sojka
    ve slabší třídě obsadil 3. místo (Bugatti)

• stavby

Automotodrom Grand Prix Brno

• autor

Jiv

Aktualizováno: 06. 07. 2018

Technická směsice během tréninku před boxy: vedle monopostů Maserati Nuvolariho a Fariny jsou k vidění vozy Bugatti, prostějovský Wikov a Auto Uniin.  Zdroj: 75 let Masarykova okruhu ve fotografiích, Brno 2005, s. 17.