15. VÝROČÍ Internetové encyklopedie dějin Brna 


12. květen 2019


Před 15 lety (12. května 2004) stránkami naší encyklopedie lidé mohli prolistovat poprvé. Vznikly (a nadále fungují) jen díky skupince nadšenců, kteří ji už 18. rokem tvoří ve svém volném čase a zcela bez nároku na honorář.
Dnes tyto stránky zahrnují přes 67 000 hesel a více než 20 000 fotografií.
Internetová encyklopedie dějin Brna položila základy k postupně vznikající unikátní síti městských encyklopedií. Tuto síť spojuje jednotný systém, vyvíjený od roku 2001 brněnským autorským kolektivem - někteří na této databázi pracuje již od samotného počátku (od roku 2001), ve svém volném čase a zcela bez nároku na honorář.
Nyní má brněnská encyklopedie další sourozence - encyklopedii Jihlavy, Uherského Hradiště, Ostravy (prokliknout na encyklopedii těchto měst lze z horní záložky encyklopedických stránek). Další město ji k zveřejnění připravuje.
Autorský kolektiv IEDB se podílí i na řadě jiných projektů. Součástí brněnské encyklopedie jsou i její dva fb profily (Internetová encyklopedie dějin Brna a BRNO - stalo se v tento den), i encyklopedický profil na Twitteru a Instagramu.
Fotografie v tomto albu jsou záměrně bez popisků, abyste mohli vyzkoušet, zda místa i osoby na fotografiích poznáte.


soubory ke stažení

obrazy

Jis