Ladislav Škramlík

* 18.10.1888 Neustupov, okr. Sedlčany – † 14.6.1991 Brno


válka a odboj 1914–1919; legionář italský


národnost

česká


státní příslušnost

Rakousko-Uhersko, ČSR


zajímavé okolnosti

za války byl v roce 1941 za prvního stanného práva 6 týdnů vězněn v koncentračním táboře Pod Kaštany


bydliště

Neustupov, okr. Sedlčany,
Brno-Řečkovice, Cupákova 8


zaměstnání

1919–1949 Lékařská fakulta Masarykovy univerzity - ústav pro lékařskou chemii (zřízenec)


poznámky

Domovská obec: Neustupov, okr. Sedlčany.
V rakousko-uherské armádě desátník 102. pěšího pluku.
Zajat: 2. 11. 1915, Oslavia. Přihlášení do legií: 9. 4. 1917, místo neuvedeno. Do čs. legie v Itálii zařazen 22. 5. 1918, 32. střelecký pluk, hodnost neuvedena. Konec v legiích 15. 10. 1919, poslední útvar: 32. střelecký pluk, poslední hodnost: četař. Demobilizován.
Skutil a kol. uvádějí datum narození: 8. 10. 1888.



ulice

Cupákova
bydliště


související odkazy

Menš


Aktualizováno: 16. 10. 2015