Ing. Vincenc Vrba

* 16.6.1878 Vídeň (Rakousko) – † 30.8.1974 Brno


vrchní ředitel čs. státní Zbrojovky v Brně-Zábrdovicích


národnost

česká


státní příslušnost

Rakousko-Uhersko, ČSR


zajímavé okolnosti

ve 30. letech 20. století člen komise pro druhou státní zkoušku na odboru strojního inženýrství a elektroinženýrství ČVŠT v Brně


vzdělání

vysokoškolské


zaměstnání

podplukovník námořního vojenského dělostřelectva v Pulje,
od vzniku ČSR do roku 1922 přednosta zbrojně-technického oddělení v MNO,
Zbrojovka Brno-Zábrdovice (vrchní ředitel)


odborné a zájmové organizace

Československý automobilový klub pro Moravu a Slezsko (místopředseda, doloženo v roce 1931)







sourozenci

události

5. 9. 1929
Odhalení pomníku Bedřichu Sofferovi
účastník pietní slavnosti
13. 5. 1928
V. ročník závodu do vrchu Brno - Soběšice
ředitel závodu


Menš, blat


Aktualizováno: 06. 01. 2020