Slavnostní předání mezinárodní ceny Design Prestige ve vile Tugendhat

23. 1. 1998


ulice

číslo orientační

45charakteristika

V brněnské vile Tugendhat byla slavnostně předána mezinárodní cena Design Prestige, udělovaná ředitelem Design centra České republiky.
Jmenované ocenění, vyjadřující mimořádnou kvalitu designu, se ve výjimečných případech uděluje na mezinárodních veletržních akcích pořádaných u nás.
Prestižní ocenění bylo uděleno 7. listopadu 1997 v rámci mezinárodních veletrhů MEFA a REHAPROTEX, organizovaných BVV, a.s., švédskému designérovi Pär Nylanderovi za kolekci zvedacích a obslužných hygienických zařízení. Odborná porota Design centra ČR konstatovala, že: „Oceněná kolekce vyniká důsledným respektováním všech ergonomických i provozních aspektů směřujících do každého detailu. Měkké organické tvarování exponovaných ploch spolu s vysokou mírou optické vyváženosti a sympatickou barevností tvoří příznivě působivý celek. Technické a výtvarné řešení zvýrazňuje vážnost a úctu k pacientovi.“


poznámka

Oceněné výrobky vyrábí továrna Arjo Sverige AB ve švédském Eslöv.
Do Československa začala dodávat svoje výrobky v roce 1986, v roce 1991 založila v Brně dceřinou společnost Arjo Hospital Equipment, s.r.o.


události

22. 4. 2002
Slavnostní otevření nových prostor Design centra České republikystavby

Vila Tugendhat
Černopolní 45/620


městská část

související odkazy

Ma


Aktualizováno: 27. 06. 2018