Basketbalistky Gambrinusu Sika Brno vyhrály finálový turnaj Evropské ligy

nej...

Brno
první vítězství českého klubu ve finálovém turnaji Evropské ligy

charakteristika

Basketbalistky Gambrinusu Sika Brno poprvé v historii vyhrály Evropskou ligu, když ve finále v domácím prostředí v Králově Poli porazily obhájkyně titulu z ruské Samary 68:54.

účastníci

jen finálovému utkání přihlížely 4000 diváků

zajímavosti

Brněnské basketbalistky se závěrečného turnaje účastnily pošesté. Dvakrát skončily v nejprestižnější klubové soutěži v Evropě na třetím místě a dvakrát byly čtvrté, v roce 2005 v ruské Samaře obsadily druhé místo, když ve finále s domácím týmem těsně prohrály 66:69.
Ve finále 2006 v 17.40 hodin v hale v Králově Poli nastoupily proti obhájkyním prvenství ruské Samaře (stejně jako předchozí rok).
V zápase o třetí místo se od 15:00 hodin střetl litevský Vilnius s francouzským Valenciennes.

FINÁLOVÉ UTKÁNÍ
body:
- Gambrinus Sika: Sales 16, Machová 14, Vítečková 12, Veselá, Milton 7, Žirková 6, Kulichová 4, Kováčová 2
- Samara: Stepanova 15, Wauters 10, Lawson 8, Valdemoro, Korstin 6, Arteshina 5, Lesdema, Ambrosimova 2

rozhodčí: Raul (Španělsko), Marcello (Itálie)
trestné hody: 7/10 - 5/9, fauly: 16:19, trojky: 7:3

sestava českého týmu:
Jana Veselá, Ivana Večeřová, Nykesha Sales, Michala Hartigová, Hana Machová, Delisha Milton-Jones, Alena Kováčová, Zuzana Žirková, Petra Kulichová, Romana Hejdová, Eva Vítečková (trenér: Jan Bobrovský)

poznámka

Nejlepší současný český klub založili v roce 1993 trenér Jan Bobrovský a manažer Jiří Hamza s cílem navázat na slavné údobí ženského basketbalu v brněnské čtvrti Žabovřesky v padesátých letech. Nejlepší české hráčky každý rok doplňují zahraniční posily.