Závod v lesním běhu v Brně

12. 11. 1922


charakteristika

Uspořádání této sportovní akce vzešlo z podnětu atletického odboru SK Moravská Slavia. Start i cíl byly umístěny na hřišti v Pisárkách, trať dlouhá 3800 m vedla k Novému Lískovci a Čertovou roklí se obracela ke Svratce.
Závodníci byli rozděleni do 6 skupin: 1) senioři, 2) junioři, 3) tělocvičné jednoty, 4) fotbalisté, 5) vojsko, 6) skauti.
Začátek závodu byl stanoven na 15.30 hodin.


účastníci

celého závodu se účastnilo celkem 68 běžců, přičemž největší zastoupení měli vojáci (45), dále atleti (11), fotbalisté (6) a skauti (4), nejmenší počet závodníků vyslaly sokolské jednoty (2)


zajímavosti

Po tomto závodu bylo rozhodnuto o jeho každoročním pořádání. Podél trati stáli skauti, kteří ukazovali cestu a kontrolovali závodníky (několik závodníků bylo diskvalifikováno, neboť část tratě absolvovali na korbě automobilu).


poznámka

Vítězem v kategorii seniorů se stal s časem 10:59,01 min. Brožek, reprezentant SK Slavia Praha.
Další pořadí:
2. Vilém Šindler, Sparta Praha
3. Zimola, Sokol Tuřany
4. Strniště, Achiles Třebíč
5. Hejč, Vyškov
6. Kebrle, Slatina.

Nejlepším juniorem byl Strniště, závodící za klub Achilles Třebíč. Kategorii vojáků vyhrál Pernička (dělostřelecký pluk č. 304). Nejlepším běžcem-fotbalistou se stal Kebrle ze Slatiny, nejlepším skautem Petr Mucha a mezi sokoly byl nejlepší běžec tuřanský Zimola.osoby

Petr Mucha
vítěz kategorie skautů Vilém Šindler
2. místo v kategorii seniorů


MJ


Aktualizováno: 08. 07. 2018