Katolická charismatická konference

25. 7. 2007 (25.–29.7.2007)místo

nej...

Brno
v jihomoravské metropoli se tato akce konala poprvé


charakteristika

Ve středu 25. července večer začala v Brně tzv. Katolická charismatická konference, která trvala až do neděle 29. července. Konference se konala na pozvání místního biskupa Vojtěcha Cikrleho a záštitu nad ní převzal i hejtman Jihomoravského kraje Stanislav Juránek. Vzácným hostem setkání byl archimandrita Sergiusz Gajek, kněz Řádu mariánů, misionář, profesor teologie v Lublinu a apoštolský visitátor řeckokatolické církve v Bělorusku.
I když se jednalo již o osmnácté setkání tohoto druhu, v moravské metropoli se konalo poprvé (dříve podobnou konferenci mnohokrát hostily České Budějovice, několikrát i Hradec Králové, Třebíč a Ostrava). Přijelo kolem 3 až 4 tisíc účastníků, a to nejen z hnutí charismatické obnovy a nejen z řad katolické církve. Lidé se sjížděli z celé republiky i ze Slovenska, největší nápor účastníků byl o víkendu.


poznámka

Tato akce byla neformálním křesťanským setkáním, jehož součástí byly společné modlitby, praktické přednášky o tom, jak žít křesťanství v dnešní době, ale i přednášky odborníků o některých aktuálních problémech, jako například neshody v manželství, drogy a organizovaný zločin v naší zemi, organizace času neboli time management, atd.
Hlavním tématem této konference byl rozměr služby druhým.
Součástí programu bylo již tradičně i kulturně společenské vyžití, proto se uskutečnil i koncert novodobé křesťanské hudby, posezení s cimbálovkou nebo několik divadelních představení pro děti. Během hlavního programu probíhala paralelně Dětská konference.
Konference byla otevřena všem zájemcům. Kromě zahájení a úvodní mše svaté, která se konala v 19 hodin v bazilice na Starém Brně (Mendlovo náměstí), se odehrával hlavní program od čtvrtka na brněnském výstavišti v pavilonu F, kde probíhala i registrace návštěvníků (vstup do areálu byl umožněn hlavním vchodem).


obrazy

prameny, literatura

stavby

Brněnské výstaviště
Výstaviště 1/405


městská část

související odkazy

Ma


Aktualizováno: 20. 07. 2018